400USC68MEFCSN22X25
首页 > 产品展示 > 电容器 > 贴片铝电解电容
400USC68MEFCSN22X25
400USC68MEFCSN22X25
型号
400USC68MEFCSN22X25
品牌
描述
CAP ALUM 68UF 20% 400V SNAP
数据表
400USC68MEFCSN22X25.pdf
交付服务
400USC68MEFCSN22X25
内容 *
    400USC68MEFCSN22X25 规格
    SeriesUSC
    Impedance-
    Tolerance±20%
    Capacitance68 µF
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Lead Spacing0.394" (10.00mm)
    PolarizationPolar
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial, Can - Snap-In
    Voltage - Rated400 V
    Lifetime @ Temp#3000 Hrs @ 85°C
    Size / Dimension0.866" Dia (22.00mm)
    Height - Seated (Max)1.063" (27.00mm)
    Operating Temperature-25°C ~ 85°C