400TXW56MEFR10X50
首页 > 产品展示 > 电容器 > 贴片铝电解电容
400TXW56MEFR10X50
400TXW56MEFR10X50
型号
400TXW56MEFR10X50
品牌
描述
CAP ALUM 56UF 20% 400V RADIAL TH
数据表
400TXW56MEFR10X50.pdf
交付服务
400TXW56MEFR10X50
内容 *
    400TXW56MEFR10X50 规格
    SeriesTXW
    Impedance-
    Tolerance±20%
    Capacitance56 µF
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Lead Spacing0.197" (5.00mm)
    PolarizationPolar
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial, Can
    Voltage - Rated400 V
    Lifetime @ Temp#12000 Hrs @ 105°C
    Size / Dimension0.394" Dia (10.00mm)
    Height - Seated (Max)2.067" (52.50mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 105°C
    Surface Mount Land Size-
    Ripple Current @ Low Frequency520 mA @ 120 Hz
    Ripple Current @ High Frequency780 mA @ 100 kHz