400TXW47MEFR10X45
首页 > 产品展示 > 电容器 > 贴片铝电解电容
400TXW47MEFR10X45
400TXW47MEFR10X45
型号
400TXW47MEFR10X45
品牌
描述
CAP ALUM 47UF 20% 400V RADIAL TH
数据表
400TXW47MEFR10X45.pdf
交付服务
400TXW47MEFR10X45
内容 *
    400TXW47MEFR10X45 规格
    SeriesTXW
    Impedance-
    Tolerance±20%
    Capacitance47 µF
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Lead Spacing0.197" (5.00mm)
    PolarizationPolar
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial, Can
    Voltage - Rated400 V
    Lifetime @ Temp#12000 Hrs @ 105°C
    Size / Dimension0.394" Dia (10.00mm)
    Height - Seated (Max)1.850" (47.00mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 105°C
    Surface Mount Land Size-
    Ripple Current @ Low Frequency450 mA @ 120 Hz