400KXW82MEFC14.5X35
首页 > 产品展示 > 电容器 > 贴片铝电解电容
400KXW82MEFC14.5X35
400KXW82MEFC14.5X35
型号
400KXW82MEFC14.5X35
品牌
描述
CAP ALUM 82UF 20% 400V RADIAL
数据表
400KXW82MEFC14.5X35.pdf
交付服务
400KXW82MEFC14.5X35
内容 *
    400KXW82MEFC14.5X35 规格
    SeriesKXW
    Impedance-
    Tolerance±20%
    Capacitance82 µF
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Lead Spacing0.295" (7.50mm)
    PolarizationPolar
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial, Can
    Voltage - Rated400 V
    Lifetime @ Temp#2000 Hrs @ 105°C
    Size / Dimension0.571" Dia (14.50mm)
    Height - Seated (Max)1.457" (37.00mm)
    Operating Temperature-25°C ~ 105°C
    Surface Mount Land Size-
    Ripple Current @ Low Frequency520 mA @ 120 Hz
    Ripple Current @ High Frequency780 mA @ 10 kHz