400KXF47MEFC20X20
首页 > 产品展示 > 电容器 > 贴片铝电解电容
400KXF47MEFC20X20
400KXF47MEFC20X20
型号
400KXF47MEFC20X20
品牌
描述
CAP ALUM 47UF 20% 400V SNAP
数据表
400KXF47MEFC20X20.pdf
分类
贴片铝电解电容
交付服务
400KXF47MEFC20X20
内容 *
    400KXF47MEFC20X20 规格
    SeriesKXF
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Impedance-
    Tolerance±20%
    Capacitance47 µF
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Lead Spacing0.394" (10.00mm)
    PolarizationPolar
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial, Can - Snap-In
    Voltage - Rated400 V
    Lifetime @ Temp#3000 Hrs @ 105°C
    Size / Dimension0.787" Dia (20.00mm)
    Height - Seated (Max)0.866" (22.00mm)
    Operating Temperature-25°C ~ 105°C
    Surface Mount Land Size-
    Ripple Current @ Low Frequency390 mA @ 120 Hz
    Ripple Current @ High Frequency546 mA @ 10 kHz