381LX821M100H012
首页 > 产品展示 > 电容器 > 贴片铝电解电容
381LX821M100H012
381LX821M100H012
型号
381LX821M100H012
品牌
描述
CAP ALUM 820UF 20% 100V SNAP
数据表
381LX821M100H012.pdf
交付服务
381LX821M100H012
内容 *
    381LX821M100H012 规格
    Impedance-
    Tolerance±20%
    Capacitance820 µF
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Lead Spacing0.394" (10.00mm)
    Package / CaseRadial, Can - Snap-In
    Voltage - Rated100 V
    Lifetime @ Temp#3000 Hrs @ 105°C
    Size / Dimension0.866" Dia (22.00mm)
    Height - Seated (Max)1.063" (27.00mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 105°C
    Surface Mount Land Size-
    Ripple Current @ Low Frequency1.4 A @ 120 Hz
    Ripple Current @ High Frequency-
    ESR (Equivalent Series Resistance)303mOhm @ 120Hz