381LX682M016J202
首页 > 产品展示 > 电容器 > 贴片铝电解电容
381LX682M016J202
381LX682M016J202
型号
381LX682M016J202
品牌
描述
CAP ALUM 6800UF 20% 16V SNAP
数据表
381LX682M016J202.pdf
交付服务
381LX682M016J202
内容 *
    381LX682M016J202 规格
    Impedance-
    Tolerance±20%
    Capacitance6800 µF
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Lead Spacing0.394" (10.00mm)
    Package / CaseRadial, Can - Snap-In
    Voltage - Rated16 V
    Lifetime @ Temp#3000 Hrs @ 105°C
    Size / Dimension0.984" Dia (25.00mm)
    Height - Seated (Max)0.866" (22.00mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 105°C
    Surface Mount Land Size-
    Ripple Current @ Low Frequency1.8 A @ 120 Hz
    Ripple Current @ High Frequency-
    ESR (Equivalent Series Resistance)110mOhm @ 120Hz