381LX680M250H202
首页 > 产品展示 > 电容器 > 贴片铝电解电容
381LX680M250H202
381LX680M250H202
型号
381LX680M250H202
品牌
描述
CAP ALUM 68UF 20% 250V SNAP
数据表
381LX680M250H202.pdf
交付服务
381LX680M250H202
内容 *
    381LX680M250H202 规格
    Impedance-
    Tolerance±20%
    Capacitance68 µF
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Lead Spacing0.394" (10.00mm)
    Package / CaseRadial, Can - Snap-In
    Voltage - Rated250 V
    Lifetime @ Temp#3000 Hrs @ 105°C
    Size / Dimension0.866" Dia (22.00mm)
    Height - Seated (Max)0.866" (22.00mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 105°C
    Surface Mount Land Size-
    Ripple Current @ Low Frequency400 mA @ 120 Hz
    Ripple Current @ High Frequency600 mA @ 20 kHz