381LX101M250H012
首页 > 产品展示 > 电容器 > 贴片铝电解电容
381LX101M250H012
381LX101M250H012
型号
381LX101M250H012
品牌
描述
CAP ALUM 100UF 20% 250V SNAP
数据表
381LX101M250H012.pdf
分类
贴片铝电解电容
交付服务
381LX101M250H012
内容 *
    381LX101M250H012 规格
    Series381LX
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Impedance-
    Tolerance±20%
    Capacitance100 µF
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Lead Spacing0.394" (10.00mm)
    PolarizationPolar
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial, Can - Snap-In
    Voltage - Rated250 V
    Lifetime @ Temp#3000 Hrs @ 105°C
    Size / Dimension0.866" Dia (22.00mm)
    Height - Seated (Max)1.063" (27.00mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 105°C
    Surface Mount Land Size-
    Ripple Current @ Low Frequency550 mA @ 120 Hz
    Ripple Current @ High Frequency-
    ESR (Equivalent Series Resistance)1.66Ohm @ 120Hz