381LQ822M025H022
首页 > 产品展示 > 电容器 > 贴片铝电解电容
381LQ822M025H022
381LQ822M025H022
型号
381LQ822M025H022
品牌
描述
CAP ALUM 8200UF 20% 25V SNAP
数据表
381LQ822M025H022.pdf
交付服务
381LQ822M025H022
内容 *
    381LQ822M025H022 规格
    Impedance-
    Tolerance±20%
    Capacitance8200 µF
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Lead Spacing0.394" (10.00mm)
    Package / CaseRadial, Can - Snap-In
    Voltage - Rated25 V
    Lifetime @ Temp#2000 Hrs @ 105°C
    Size / Dimension0.866" Dia (22.00mm)
    Height - Seated (Max)1.260" (32.00mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 105°C
    Surface Mount Land Size-
    Ripple Current @ Low Frequency2.7 A @ 120 Hz
    Ripple Current @ High Frequency3.11 A @ 20 kHz
    ESR (Equivalent Series Resistance)71mOhm @ 120Hz