381LQ272M063H042
首页 > 产品展示 > 电容器 > 贴片铝电解电容
381LQ272M063H042
381LQ272M063H042
型号
381LQ272M063H042
品牌
描述
CAP ALUM 2700UF 20% 63V SNAP
数据表
381LQ272M063H042.pdf
交付服务
381LQ272M063H042
内容 *
    381LQ272M063H042 规格
    Impedance-
    Tolerance±20%
    Capacitance2700 µF
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Lead Spacing0.394" (10.00mm)
    Package / CaseRadial, Can - Snap-In
    Voltage - Rated63 V
    Lifetime @ Temp#2000 Hrs @ 105°C
    Size / Dimension0.866" Dia (22.00mm)
    Height - Seated (Max)1.654" (42.00mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 105°C
    Surface Mount Land Size-
    Ripple Current @ Low Frequency2.2 A @ 120 Hz
    Ripple Current @ High Frequency2.53 A @ 20 kHz
    ESR (Equivalent Series Resistance)123mOhm @ 120Hz