381LQ183M010H022
首页 > 产品展示 > 电容器 > 贴片铝电解电容
381LQ183M010H022
381LQ183M010H022
型号
381LQ183M010H022
品牌
描述
CAP ALUM 18000UF 20% 10V SNAP
数据表
381LQ183M010H022.pdf
交付服务
381LQ183M010H022
内容 *
    381LQ183M010H022 规格
    Impedance-
    Tolerance±20%
    Capacitance18000 µF
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Lead Spacing0.394" (10.00mm)
    Package / CaseRadial, Can - Snap-In
    Voltage - Rated10 V
    Lifetime @ Temp#2000 Hrs @ 105°C
    Size / Dimension0.866" Dia (22.00mm)
    Height - Seated (Max)1.260" (32.00mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 105°C
    Surface Mount Land Size-
    Ripple Current @ Low Frequency2.4 A @ 120 Hz
    Ripple Current @ High Frequency2.76 A @ 20 kHz
    ESR (Equivalent Series Resistance)51mOhm @ 120Hz