381LQ122M080H022
首页 > 产品展示 > 电容器 > 贴片铝电解电容
381LQ122M080H022
381LQ122M080H022
型号
381LQ122M080H022
品牌
描述
CAP ALUM 1200UF 20% 80V SNAP
数据表
381LQ122M080H022.pdf
交付服务
381LQ122M080H022
内容 *
    381LQ122M080H022 规格
    Impedance-
    Tolerance±20%
    Capacitance1200 µF
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Lead Spacing0.394" (10.00mm)
    Package / CaseRadial, Can - Snap-In
    Voltage - Rated80 V
    Lifetime @ Temp#2000 Hrs @ 105°C
    Size / Dimension0.866" Dia (22.00mm)
    Height - Seated (Max)1.260" (32.00mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 105°C
    Surface Mount Land Size-
    Ripple Current @ Low Frequency1.5 A @ 120 Hz
    Ripple Current @ High Frequency1.73 A @ 20 kHz
    ESR (Equivalent Series Resistance)235mOhm @ 120Hz