380LQ822M035J022
首页 > 产品展示 > 电容器 > 贴片铝电解电容
380LQ822M035J022
380LQ822M035J022
型号
380LQ822M035J022
品牌
描述
CAP ALUM 8200UF 20% 35V SNAP
数据表
380LQ822M035J022.pdf
交付服务
380LQ822M035J022
内容 *
    380LQ822M035J022 规格
    Impedance-
    Tolerance±20%
    Capacitance8200 µF
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Lead Spacing0.394" (10.00mm)
    Package / CaseRadial, Can - Snap-In
    Voltage - Rated35 V
    Lifetime @ Temp#2000 Hrs @ 85°C
    Size / Dimension0.984" Dia (25.00mm)
    Height - Seated (Max)1.260" (32.00mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C
    Surface Mount Land Size-
    Ripple Current @ Low Frequency4 A @ 120 Hz
    Ripple Current @ High Frequency4.6 A @ 20 kHz
    ESR (Equivalent Series Resistance)71mOhm @ 120Hz