35YXG4700MEFC18X35.5
首页 > 产品展示 > 电容器 > 贴片铝电解电容
35YXG4700MEFC18X35.5
35YXG4700MEFC18X35.5
型号
35YXG4700MEFC18X35.5
品牌
描述
CAP ALUM 4700UF 20% 35V RADIAL
数据表
35YXG4700MEFC18X35.5.pdf
交付服务
35YXG4700MEFC18X35.5
内容 *
    35YXG4700MEFC18X35.5 规格
    Ratings-
    Impedance-
    Tolerance±20%
    Capacitance4700 µF
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Lead Spacing0.295" (7.50mm)
    Package / CaseRadial, Can
    Voltage - Rated35 V
    Lifetime @ Temp#6000 Hrs @ 105°C
    Size / Dimension0.709" Dia (18.00mm)
    Height - Seated (Max)1.476" (37.50mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 105°C