35YXG3300MEFCGC16X40
首页 > 产品展示 > 电容器 > 贴片铝电解电容
35YXG3300MEFCGC16X40
35YXG3300MEFCGC16X40
型号
35YXG3300MEFCGC16X40
品牌
描述
CAP ALUM 3300UF 20% 35V RADIAL
数据表
35YXG3300MEFCGC16X40.pdf
交付服务
35YXG3300MEFCGC16X40
内容 *
    35YXG3300MEFCGC16X40 规格
    Ratings-
    Impedance13 mOhms
    Tolerance±20%
    Capacitance3300 µF
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Lead Spacing0.295" (7.50mm)
    Package / CaseRadial, Can
    Voltage - Rated35 V
    Lifetime @ Temp#6000 Hrs @ 105°C
    Size / Dimension0.630" Dia (16.00mm)
    Height - Seated (Max)1.654" (42.00mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 105°C
    Surface Mount Land Size-
    Ripple Current @ Low Frequency2.856 A @ 120 Hz
    Ripple Current @ High Frequency4.08 A @ 100 kHz