35YXG2700MEFC18X31.5
首页 > 产品展示 > 电容器 > 贴片铝电解电容
35YXG2700MEFC18X31.5
35YXG2700MEFC18X31.5
型号
35YXG2700MEFC18X31.5
品牌
描述
CAP ALUM 2700UF 20% 35V RADIAL
数据表
35YXG2700MEFC18X31.5.pdf
分类
贴片铝电解电容
交付服务
35YXG2700MEFC18X31.5
内容 *
    35YXG2700MEFC18X31.5 规格
    SeriesYXG
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Impedance15 mOhms
    Tolerance±20%
    Capacitance2700 µF
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Lead Spacing0.295" (7.50mm)
    PolarizationPolar
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial, Can
    Voltage - Rated35 V
    Lifetime @ Temp#6000 Hrs @ 105°C
    Size / Dimension0.709" Dia (18.00mm)
    Height - Seated (Max)1.319" (33.50mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 105°C
    Surface Mount Land Size-
    Ripple Current @ Low Frequency2.919 A @ 120 Hz
    Ripple Current @ High Frequency4.17 A @ 100 kHz