35PX4700MEFCGC16X35.5
首页 > 产品展示 > 电容器 > 贴片铝电解电容
35PX4700MEFCGC16X35.5
35PX4700MEFCGC16X35.5
型号
35PX4700MEFCGC16X35.5
品牌
描述
CAP ALUM 4700UF 20% 35V RADIAL
数据表
35PX4700MEFCGC16X35.5.pdf
交付服务
35PX4700MEFCGC16X35.5
内容 *
    35PX4700MEFCGC16X35.5 规格
    Impedance-
    Tolerance±20%
    Capacitance4700 µF
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Lead Spacing0.295" (7.50mm)
    Package / CaseRadial, Can
    Voltage - Rated35 V
    Lifetime @ Temp#2000 Hrs @ 105°C
    Size / Dimension0.630" Dia (16.00mm)
    Height - Seated (Max)1.476" (37.50mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 105°C
    Surface Mount Land Size-
    Ripple Current @ Low Frequency1.87 A @ 120 Hz
    Ripple Current @ High Frequency2.1505 A @ 10 kHz