35PK4700MEFCGC16X35.5
首页 > 产品展示 > 电容器 > 贴片铝电解电容
35PK4700MEFCGC16X35.5
35PK4700MEFCGC16X35.5
型号
35PK4700MEFCGC16X35.5
品牌
描述
CAP ALUM 4700UF 20% 35V RADIAL
数据表
35PK4700MEFCGC16X35.5.pdf
分类
贴片铝电解电容
交付服务
35PK4700MEFCGC16X35.5
内容 *
    35PK4700MEFCGC16X35.5 规格
    SeriesPK
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Impedance-
    Tolerance±20%
    Capacitance4700 µF
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Lead Spacing0.295" (7.50mm)
    PolarizationPolar
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial, Can
    Voltage - Rated35 V
    Lifetime @ Temp#2000 Hrs @ 85°C
    Size / Dimension0.630" Dia (16.00mm)
    Height - Seated (Max)1.476" (37.50mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C
    Surface Mount Land Size-
    Ripple Current @ Low Frequency2.5 A @ 120 Hz
    Ripple Current @ High Frequency2.875 A @ 10 kHz