35KXF2200MEFCSN22X20
首页 > 产品展示 > 电容器 > 贴片铝电解电容
35KXF2200MEFCSN22X20
35KXF2200MEFCSN22X20
型号
35KXF2200MEFCSN22X20
品牌
描述
CAP ALUM 2200UF 20% 35V SNAP
数据表
35KXF2200MEFCSN22X20.pdf
分类
贴片铝电解电容
交付服务
35KXF2200MEFCSN22X20
内容 *
    35KXF2200MEFCSN22X20 规格
    SeriesKXF
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Impedance-
    Tolerance±20%
    Capacitance2200 µF
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Lead Spacing0.394" (10.00mm)
    PolarizationPolar
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial, Can - Snap-In
    Voltage - Rated35 V
    Lifetime @ Temp#3000 Hrs @ 105°C
    Size / Dimension0.866" Dia (22.00mm)
    Height - Seated (Max)0.866" (22.00mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 105°C
    Surface Mount Land Size-
    Ripple Current @ Low Frequency1.04 A @ 120 Hz
    Ripple Current @ High Frequency1.196 A @ 10 kHz