350WXA68MEFCGC18X25
首页 > 产品展示 > 电容器 > 贴片铝电解电容
350WXA68MEFCGC18X25
350WXA68MEFCGC18X25
型号
350WXA68MEFCGC18X25
品牌
描述
CAP ALUM 68UF 20% 350V RADIAL
数据表
350WXA68MEFCGC18X25.pdf
分类
贴片铝电解电容
交付服务
350WXA68MEFCGC18X25
内容 *
    350WXA68MEFCGC18X25 规格
    SeriesWXA
    RoHSRoHS
    RatingsAEC-Q200
    Impedance-
    Tolerance±20%
    Capacitance68 µF
    Part StatusActive
    ApplicationsAutomotive
    Lead Spacing0.295" (7.50mm)
    PolarizationPolar
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial, Can
    Voltage - Rated350 V
    Lifetime @ Temp#2000 Hrs @ 105°C
    Size / Dimension0.709" Dia (18.00mm)
    Height - Seated (Max)1.063" (27.00mm)
    Operating Temperature-25°C ~ 105°C
    Surface Mount Land Size-
    Ripple Current @ Low Frequency397 mA @ 120 Hz
    Ripple Current @ High Frequency595.5 mA @ 10 kHz