350MXC68MEFC20X25
首页 > 产品展示 > 电容器 > 贴片铝电解电容
350MXC68MEFC20X25
350MXC68MEFC20X25
型号
350MXC68MEFC20X25
品牌
描述
CAP ALUM 68UF 20% 350V SNAP
数据表
350MXC68MEFC20X25.pdf
分类
贴片铝电解电容
交付服务
350MXC68MEFC20X25
内容 *
    350MXC68MEFC20X25 规格
    SeriesMXC
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Impedance-
    Tolerance±20%
    Capacitance68 µF
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Lead Spacing0.394" (10.00mm)
    PolarizationPolar
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial, Can - Snap-In
    Voltage - Rated350 V
    Lifetime @ Temp#3000 Hrs @ 105°C
    Size / Dimension0.787" Dia (20.00mm)
    Height - Seated (Max)1.063" (27.00mm)
    Operating Temperature-25°C ~ 105°C
    Surface Mount Land Size-
    Ripple Current @ Low Frequency470 mA @ 120 Hz
    Ripple Current @ High Frequency658 mA @ 10 kHz