350LLE68M16X25
首页 > 产品展示 > 电容器 > 贴片铝电解电容
350LLE68M16X25
350LLE68M16X25
型号
350LLE68M16X25
品牌
描述
CAP ALUM 68UF 20% 350V RADIAL TH
数据表
350LLE68M16X25.pdf
分类
贴片铝电解电容
交付服务
350LLE68M16X25
内容 *
    350LLE68M16X25 规格
    SeriesLLE
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Impedance-
    Tolerance±20%
    Capacitance68 µF
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Lead Spacing0.295" (7.50mm)
    PolarizationPolar
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial, Can
    Voltage - Rated350 V
    Lifetime @ Temp#20000 Hrs @ 105°C
    Size / Dimension0.630" Dia (16.00mm)
    Height - Seated (Max)1.063" (27.00mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 105°C