350BXC82MEFCGC18X25
首页 > 产品展示 > 电容器 > 贴片铝电解电容
350BXC82MEFCGC18X25
350BXC82MEFCGC18X25
型号
350BXC82MEFCGC18X25
品牌
描述
CAP ALUM 82UF 20% 350V RADIAL
数据表
350BXC82MEFCGC18X25.pdf
交付服务
350BXC82MEFCGC18X25
内容 *
    350BXC82MEFCGC18X25 规格
    Impedance-
    Tolerance±20%
    Capacitance82 µF
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Lead Spacing0.295" (7.50mm)
    Package / CaseRadial, Can
    Voltage - Rated350 V
    Lifetime @ Temp#12000 Hrs @ 105°C
    Size / Dimension0.709" Dia (18.00mm)
    Height - Seated (Max)1.063" (27.00mm)
    Operating Temperature-25°C ~ 105°C
    Surface Mount Land Size-
    Ripple Current @ Low Frequency612 mA @ 120 Hz
    Ripple Current @ High Frequency1.53 A @ 100 kHz