338TMA025M
首页 > 产品展示 > 电容器 > 贴片铝电解电容
338TMA025M
338TMA025M
型号
338TMA025M
品牌
描述
CAP ALUM 3300UF 20% 25V AXIAL
数据表
338TMA025M.pdf
交付服务
338TMA025M
内容 *
    338TMA025M 规格
    SeriesTMA
    Impedance-
    Tolerance±20%
    Capacitance3300 µF
    Part StatusActive
    ApplicationsBypass, Decoupling
    Lead Spacing-
    PolarizationPolar
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseAxial, Can
    Voltage - Rated25 V
    Lifetime @ Temp#2000 Hrs @ 105°C
    Size / Dimension0.630" Dia x 1.220" L (16.00mm x 31.00mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-40°C ~ 105°C
    Surface Mount Land Size-
    Ripple Current @ Low Frequency1.2 A @ 120 Hz
    Ripple Current @ High Frequency1.38 A @ 50 kHz
    ESR (Equivalent Series Resistance)111mOhm @ 120Hz