338LMB035M2BC
首页 > 产品展示 > 电容器 > 贴片铝电解电容
338LMB035M2BC
338LMB035M2BC
型号
338LMB035M2BC
品牌
描述
CAP ALUM 3300UF 20% 35V SNAP
数据表
338LMB035M2BC.pdf
交付服务
338LMB035M2BC
内容 *
    338LMB035M2BC 规格
    SeriesLMB
    Impedance-
    Tolerance±20%
    Capacitance3300 µF
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Lead Spacing0.394" (10.00mm)
    PolarizationPolar
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial, Can - Snap-In
    Voltage - Rated35 V
    Lifetime @ Temp#3000 Hrs @ 105°C
    Size / Dimension0.866" Dia (22.00mm)
    Height - Seated (Max)1.063" (27.00mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 105°C
    Surface Mount Land Size-
    Ripple Current @ Low Frequency1.43 A @ 120 Hz
    Ripple Current @ High Frequency1.788 A @ 10 kHz
    ESR (Equivalent Series Resistance)200.953mOhm @ 120Hz