338LBA050M2BD
首页 > 产品展示 > 电容器 > 贴片铝电解电容
338LBA050M2BD
338LBA050M2BD
型号
338LBA050M2BD
品牌
描述
CAP ALUM 3300UF 20% 50V SNAP
数据表
338LBA050M2BD.pdf
交付服务
338LBA050M2BD
内容 *
    338LBA050M2BD 规格
    SeriesLBA
    Impedance-
    Tolerance±20%
    Capacitance3300 µF
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Lead Spacing0.394" (10.00mm)
    PolarizationPolar
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial, Can - Snap-In
    Voltage - Rated50 V
    Lifetime @ Temp#2000 Hrs @ 85°C
    Size / Dimension0.866" Dia (22.00mm)
    Height - Seated (Max)1.260" (32.00mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C
    Surface Mount Land Size-
    Ripple Current @ Low Frequency2.4 A @ 120 Hz
    Ripple Current @ High Frequency3 A @ 10 kHz
    ESR (Equivalent Series Resistance)175.83mOhm @ 120Hz