338CKS050M
首页 > 产品展示 > 电容器 > 贴片铝电解电容
338CKS050M
338CKS050M
型号
338CKS050M
品牌
描述
CAP ALUM 3300UF 20% 50V RADIAL
数据表
338CKS050M.pdf
交付服务
338CKS050M
内容 *
    338CKS050M 规格
    SeriesCKS
    Impedance-
    Tolerance±20%
    Capacitance3300 µF
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Lead Spacing0.295" (7.50mm)
    PolarizationPolar
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial, Can
    Voltage - Rated50 V
    Lifetime @ Temp#2000 Hrs @ 85°C
    Size / Dimension0.709" Dia (18.00mm)
    Height - Seated (Max)1.437" (36.50mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C
    Surface Mount Land Size-
    Ripple Current @ Low Frequency3.22 A @ 120 Hz
    Ripple Current @ High Frequency4.508 A @ 100 kHz
    ESR (Equivalent Series Resistance)80.4mOhm @ 120Hz