336CKS450M
首页 > 产品展示 > 电容器 > 贴片铝电解电容
336CKS450M
336CKS450M
型号
336CKS450M
品牌
描述
CAP ALUM 33UF 20% 450V RADIAL
数据表
336CKS450M.pdf
分类
贴片铝电解电容
交付服务
336CKS450M
内容 *
    336CKS450M 规格
    SeriesCKS
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Impedance-
    Tolerance±20%
    Capacitance33 µF
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Lead Spacing0.295" (7.50mm)
    PolarizationPolar
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial, Can
    Voltage - Rated450 V
    Lifetime @ Temp#2000 Hrs @ 85°C
    Size / Dimension0.630" Dia (16.00mm)
    Height - Seated (Max)1.240" (31.50mm)
    Operating Temperature-25°C ~ 85°C
    Surface Mount Land Size-
    Ripple Current @ Low Frequency280 mA @ 120 Hz
    Ripple Current @ High Frequency504 mA @ 100 kHz
    ESR (Equivalent Series Resistance)10.048Ohm @ 120Hz