315VXR120MEFC25X25
首页 > 产品展示 > 电容器 > 贴片铝电解电容
315VXR120MEFC25X25
315VXR120MEFC25X25
型号
315VXR120MEFC25X25
品牌
描述
CAP ALUM 120UF 20% 315V SNAP
数据表
315VXR120MEFC25X25.pdf
分类
贴片铝电解电容
交付服务
315VXR120MEFC25X25
内容 *
    315VXR120MEFC25X25 规格
    SeriesVXR
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Impedance-
    Tolerance±20%
    Capacitance120 µF
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Lead Spacing0.394" (10.00mm)
    PolarizationPolar
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial, Can - Snap-In
    Voltage - Rated315 V
    Lifetime @ Temp#7000 Hrs @ 105°C
    Size / Dimension0.984" Dia (25.00mm)
    Height - Seated (Max)1.063" (27.00mm)
    Operating Temperature-25°C ~ 105°C
    Surface Mount Land Size-
    Ripple Current @ Low Frequency750 mA @ 120 Hz
    Ripple Current @ High Frequency1.05 A @ 10 kHz