277LBA250M2BD
首页 > 产品展示 > 电容器 > 贴片铝电解电容
277LBA250M2BD
277LBA250M2BD
型号
277LBA250M2BD
品牌
描述
CAP ALUM 270UF 20% 250V SNAP
数据表
277LBA250M2BD.pdf
分类
贴片铝电解电容
交付服务
277LBA250M2BD
内容 *
    277LBA250M2BD 规格
    SeriesLBA
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Impedance-
    Tolerance±20%
    Capacitance270 µF
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Lead Spacing0.394" (10.00mm)
    PolarizationPolar
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial, Can - Snap-In
    Voltage - Rated250 V
    Lifetime @ Temp#2000 Hrs @ 85°C
    Size / Dimension0.866" Dia (22.00mm)
    Height - Seated (Max)1.260" (32.00mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C
    Surface Mount Land Size-
    Ripple Current @ Low Frequency1.5 A @ 120 Hz
    Ripple Current @ High Frequency2.205 A @ 10 kHz
    ESR (Equivalent Series Resistance)921.04mOhm @ 120Hz