25WXA4700MEFCGC18X25
首页 > 产品展示 > 电容器 > 贴片铝电解电容
25WXA4700MEFCGC18X25
25WXA4700MEFCGC18X25
型号
25WXA4700MEFCGC18X25
品牌
描述
CAP ALUM 4700UF 20% 25V RADIAL
数据表
25WXA4700MEFCGC18X25.pdf
分类
贴片铝电解电容
交付服务
25WXA4700MEFCGC18X25
内容 *
    25WXA4700MEFCGC18X25 规格
    SeriesWXA
    RoHSRoHS
    RatingsAEC-Q200
    Impedance-
    Tolerance±20%
    Capacitance4700 µF
    Part StatusActive
    ApplicationsAutomotive
    Lead Spacing0.295" (7.50mm)
    PolarizationPolar
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial, Can
    Voltage - Rated25 V
    Lifetime @ Temp#2000 Hrs @ 105°C
    Size / Dimension0.709" Dia (18.00mm)
    Height - Seated (Max)1.063" (27.00mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 105°C
    Surface Mount Land Size-
    Ripple Current @ Low Frequency1.49 A @ 120 Hz
    Ripple Current @ High Frequency1.7135 A @ 10 kHz