25VXG4700MEFCSN22X30
首页 > 产品展示 > 电容器 > 贴片铝电解电容
25VXG4700MEFCSN22X30
25VXG4700MEFCSN22X30
型号
25VXG4700MEFCSN22X30
品牌
描述
CAP ALUM 4700UF 20% 25V SNAP
数据表
25VXG4700MEFCSN22X30.pdf
分类
贴片铝电解电容
交付服务
25VXG4700MEFCSN22X30
内容 *
    25VXG4700MEFCSN22X30 规格
    SeriesVXG
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Impedance-
    Tolerance±20%
    Capacitance4700 µF
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Lead Spacing0.394" (10.00mm)
    PolarizationPolar
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial, Can - Snap-In
    Voltage - Rated25 V
    Lifetime @ Temp#5000 Hrs @ 105°C
    Size / Dimension0.866" Dia (22.00mm)
    Height - Seated (Max)1.260" (32.00mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 105°C
    Surface Mount Land Size-
    Ripple Current @ Low Frequency1.55 A @ 120 Hz
    Ripple Current @ High Frequency1.7825 A @ 10 kHz