25TRV1500M16X16.5
首页 > 产品展示 > 电容器 > 贴片铝电解电容
25TRV1500M16X16.5
25TRV1500M16X16.5
型号
25TRV1500M16X16.5
品牌
描述
CAP ALUM 1500UF 20% 25V SMD
数据表
25TRV1500M16X16.5.pdf
分类
贴片铝电解电容
交付服务
25TRV1500M16X16.5
内容 *
    25TRV1500M16X16.5 规格
    SeriesTRV
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Impedance66 mOhms
    Tolerance±20%
    Capacitance1500 µF
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Lead Spacing-
    PolarizationPolar
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseRadial, Can - SMD
    Voltage - Rated25 V
    Lifetime @ Temp#10000 Hrs @ 105°C
    Size / Dimension0.630" Dia (16.00mm)
    Height - Seated (Max)0.669" (17.00mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 105°C
    Surface Mount Land Size0.669" L x 0.669" W (17.00mm x 17.00mm)
    Ripple Current @ Low Frequency870 mA @ 120 Hz
    Ripple Current @ High Frequency1.45 A @ 100 kHz