25RX303300MGC16X35.5
首页 > 产品展示 > 电容器 > 贴片铝电解电容
25RX303300MGC16X35.5
25RX303300MGC16X35.5
型号
25RX303300MGC16X35.5
品牌
描述
CAP ALUM 3300UF 20% 25V RADIAL
数据表
25RX303300MGC16X35.5.pdf
交付服务
25RX303300MGC16X35.5
内容 *
    25RX303300MGC16X35.5 规格
    RatingsAEC-Q200
    Impedance31 mOhms
    Tolerance±20%
    Capacitance3300 µF
    Part StatusActive
    ApplicationsAutomotive
    Lead Spacing0.295" (7.50mm)
    Package / CaseRadial, Can
    Voltage - Rated25 V
    Lifetime @ Temp#4000 Hrs @ 130°C
    Size / Dimension0.630" Dia (16.00mm)
    Height - Seated (Max)1.476" (37.50mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 130°C
    Surface Mount Land Size-
    Ripple Current @ Low Frequency2.04 A @ 120 Hz
    Ripple Current @ High Frequency2.55 A @ 100 kHz