25RX301500QDLC12.5X40
首页 > 产品展示 > 电容器 > 贴片铝电解电容
25RX301500QDLC12.5X40
25RX301500QDLC12.5X40
型号
25RX301500QDLC12.5X40
品牌
描述
CAP ALUM 1500UF 25V RADIAL
数据表
25RX301500QDLC12.5X40.pdf
分类
贴片铝电解电容
交付服务
25RX301500QDLC12.5X40
内容 *
    25RX301500QDLC12.5X40 规格
    SeriesRX30
    RoHSRoHS
    RatingsAEC-Q200
    Impedance-
    Tolerance-
    Capacitance1500 µF
    Part StatusActive
    ApplicationsAutomotive
    Lead Spacing0.197" (5.00mm)
    PolarizationPolar
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial, Can
    Voltage - Rated25 V
    Lifetime @ Temp#4000 Hrs @ 130°C
    Size / Dimension0.492" Dia (12.50mm)
    Height - Seated (Max)1.654" (42.00mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 130°C