250MXC220MEFCSN20X30
首页 > 产品展示 > 电容器 > 贴片铝电解电容
250MXC220MEFCSN20X30
250MXC220MEFCSN20X30
型号
250MXC220MEFCSN20X30
品牌
描述
CAP ALUM 220UF 20% 250V SNAP
数据表
250MXC220MEFCSN20X30.pdf
交付服务
250MXC220MEFCSN20X30
内容 *
    250MXC220MEFCSN20X30 规格
    SeriesMXC
    Impedance-
    Tolerance±20%
    Capacitance220 µF
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Lead Spacing0.394" (10.00mm)
    PolarizationPolar
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial, Can - Snap-In
    Voltage - Rated250 V
    Lifetime @ Temp#3000 Hrs @ 105°C
    Size / Dimension0.787" Dia (20.00mm)
    Height - Seated (Max)1.260" (32.00mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 105°C
    Surface Mount Land Size-
    Ripple Current @ Low Frequency1 A @ 120 Hz
    Ripple Current @ High Frequency1.5 A @ 10 kHz