228SAK035M
首页 > 产品展示 > 电容器 > 贴片铝电解电容
228SAK035M
228SAK035M
型号
228SAK035M
品牌
描述
CAP ALUM 2200UF 20% 35V RADIAL
数据表
228SAK035M.pdf
交付服务
228SAK035M
内容 *
    228SAK035M 规格
    SeriesSAK
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Impedance-
    Tolerance±20%
    Capacitance2200 µF
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Lead Spacing0.295" (7.50mm)
    PolarizationPolar
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial, Can
    Voltage - Rated35 V
    Lifetime @ Temp#2000 Hrs @ 85°C
    Size / Dimension0.709" Dia (18.00mm)
    Height - Seated (Max)0.846" (21.50mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C
    Surface Mount Land Size-
    Ripple Current @ Low Frequency1.52 A @ 120 Hz
    Ripple Current @ High Frequency1.748 A @ 10 kHz
    ESR (Equivalent Series Resistance)136mOhm @ 120Hz