228RZM050M
首页 > 产品展示 > 电容器 > 贴片铝电解电容
228RZM050M
228RZM050M
型号
228RZM050M
品牌
描述
CAP ALUM 2200UF 20% 50V RADIAL
数据表
228RZM050M.pdf
交付服务
228RZM050M
内容 *
    228RZM050M 规格
    SeriesRZM
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Impedance135 mOhms
    Tolerance±20%
    Capacitance2200 µF
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Lead Spacing0.295" (7.50mm)
    PolarizationPolar
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial, Can
    Voltage - Rated50 V
    Lifetime @ Temp#3000 Hrs @ 105°C
    Size / Dimension0.709" Dia (18.00mm)
    Height - Seated (Max)1.476" (37.50mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 105°C
    Surface Mount Land Size-
    Ripple Current @ Low Frequency-
    Ripple Current @ High Frequency-
    ESR (Equivalent Series Resistance)121mOhm @ 120Hz