227LMB250M2CC
首页 > 产品展示 > 电容器 > 贴片铝电解电容
227LMB250M2CC
227LMB250M2CC
型号
227LMB250M2CC
品牌
描述
CAP ALUM 220UF 20% 250V SNAP
数据表
227LMB250M2CC.pdf
交付服务
227LMB250M2CC
内容 *
    227LMB250M2CC 规格
    SeriesLMB
    Impedance-
    Tolerance±20%
    Capacitance220 µF
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Lead Spacing0.394" (10.00mm)
    PolarizationPolar
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial, Can - Snap-In
    Voltage - Rated250 V
    Lifetime @ Temp#3000 Hrs @ 105°C
    Size / Dimension0.984" Dia (25.00mm)
    Height - Seated (Max)1.063" (27.00mm)
    Operating Temperature-25°C ~ 105°C
    Surface Mount Land Size-
    Ripple Current @ Low Frequency910 mA @ 120 Hz
    Ripple Current @ High Frequency1.3377 A @ 10 kHz
    ESR (Equivalent Series Resistance)1.13036Ohm @ 120Hz