227LBA350M2CD
首页 > 产品展示 > 电容器 > 贴片铝电解电容
227LBA350M2CD
227LBA350M2CD
型号
227LBA350M2CD
品牌
描述
CAP ALUM 220UF 20% 350V SNAP
数据表
227LBA350M2CD.pdf
交付服务
227LBA350M2CD
内容 *
    227LBA350M2CD 规格
    SeriesLBA
    Impedance-
    Tolerance±20%
    Capacitance220 µF
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Lead Spacing0.394" (10.00mm)
    PolarizationPolar
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial, Can - Snap-In
    Voltage - Rated350 V
    Lifetime @ Temp#2000 Hrs @ 85°C
    Size / Dimension0.984" Dia (25.00mm)
    Height - Seated (Max)1.260" (32.00mm)
    Operating Temperature-25°C ~ 85°C
    Surface Mount Land Size-
    Ripple Current @ Low Frequency1.53 A @ 120 Hz
    Ripple Current @ High Frequency2.2491 A @ 10 kHz
    ESR (Equivalent Series Resistance)1.13036Ohm @ 120Hz