227LBA200M2CA
首页 > 产品展示 > 电容器 > 贴片铝电解电容
227LBA200M2CA
227LBA200M2CA
型号
227LBA200M2CA
品牌
描述
CAP ALUM 220UF 20% 200V SNAP
数据表
227LBA200M2CA.pdf
交付服务
227LBA200M2CA
内容 *
    227LBA200M2CA 规格
    SeriesLBA
    Impedance-
    Tolerance±20%
    Capacitance220 µF
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Lead Spacing0.394" (10.00mm)
    PolarizationPolar
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial, Can - Snap-In
    Voltage - Rated200 V
    Lifetime @ Temp#2000 Hrs @ 85°C
    Size / Dimension0.984" Dia (25.00mm)
    Height - Seated (Max)0.866" (22.00mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C
    Surface Mount Land Size-
    Ripple Current @ Low Frequency1.1 A @ 120 Hz
    Ripple Current @ High Frequency1.617 A @ 10 kHz
    ESR (Equivalent Series Resistance)1.13036Ohm @ 120Hz