227KFM250MLCG
首页 > 产品展示 > 电容器 > 贴片铝电解电容
227KFM250MLCG
227KFM250MLCG
型号
227KFM250MLCG
品牌
描述
CAP ALUM 220UF 20% 250V RADIAL
数据表
227KFM250MLCG.pdf
交付服务
227KFM250MLCG
内容 *
    227KFM250MLCG 规格
    SeriesKFM
    Impedance-
    Tolerance±20%
    Capacitance220 µF
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Lead Spacing0.295" (7.50mm)
    PolarizationPolar
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial, Can
    Voltage - Rated250 V
    Lifetime @ Temp#10000 Hrs @ 105°C
    Size / Dimension0.709" Dia (18.00mm)
    Height - Seated (Max)1.654" (42.00mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 105°C
    Surface Mount Land Size-
    Ripple Current @ Low Frequency810 mA @ 120 Hz
    Ripple Current @ High Frequency1.62 A @ 100 kHz
    ESR (Equivalent Series Resistance)1.13Ohm @ 120Hz