227CKE250MLCG
首页 > 产品展示 > 电容器 > 贴片铝电解电容
227CKE250MLCG
227CKE250MLCG
型号
227CKE250MLCG
品牌
描述
CAP ALUM 220UF 20% 250V RADIAL
数据表
227CKE250MLCG.pdf
分类
贴片铝电解电容
交付服务
227CKE250MLCG
内容 *
    227CKE250MLCG 规格
    SeriesCKE
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Impedance-
    Tolerance±20%
    Capacitance220 µF
    Part StatusActive
    ApplicationsBypass, Decoupling
    Lead Spacing0.295" (7.50mm)
    PolarizationPolar
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial, Can
    Voltage - Rated250 V
    Lifetime @ Temp#2000 Hrs @ 105°C
    Size / Dimension0.709" Dia (18.00mm)
    Height - Seated (Max)1.634" (41.50mm)
    Operating Temperature-25°C ~ 105°C
    Surface Mount Land Size-
    Ripple Current @ Low Frequency1.01 A @ 120 Hz
    Ripple Current @ High Frequency1.414 A @ 100 kHz
    ESR (Equivalent Series Resistance)1.5071Ohm @ 120Hz