220TXW150MEFR12.5X35
首页 > 产品展示 > 电容器 > 贴片铝电解电容
220TXW150MEFR12.5X35
220TXW150MEFR12.5X35
型号
220TXW150MEFR12.5X35
品牌
描述
CAP ALUM 150UF 20% 220V RAD TH
数据表
220TXW150MEFR12.5X35.pdf
分类
贴片铝电解电容
交付服务
220TXW150MEFR12.5X35
内容 *
    220TXW150MEFR12.5X35 规格
    SeriesTXW
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Impedance-
    Tolerance±20%
    Capacitance150 µF
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Lead Spacing0.197" (5.00mm)
    PolarizationPolar
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial, Can
    Voltage - Rated220 V
    Lifetime @ Temp#12000 Hrs @ 105°C
    Size / Dimension0.492" Dia (12.50mm)
    Height - Seated (Max)1.476" (37.50mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 105°C
    Surface Mount Land Size-
    Ripple Current @ Low Frequency860 mA @ 120 Hz
    Ripple Current @ High Frequency1.2 A @ 100 kHz