220BXC180M18X20
首页 > 产品展示 > 电容器 > 贴片铝电解电容
220BXC180M18X20
220BXC180M18X20
型号
220BXC180M18X20
品牌
描述
CAP ALUM 180UF 20% 220V RADIAL
数据表
220BXC180M18X20.pdf
分类
贴片铝电解电容
交付服务
220BXC180M18X20
内容 *
    220BXC180M18X20 规格
    SeriesBXC
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Impedance-
    Tolerance±20%
    Capacitance180 µF
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Lead Spacing0.295" (7.50mm)
    PolarizationPolar
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial, Can
    Voltage - Rated220 V
    Lifetime @ Temp#12000 Hrs @ 105°C
    Size / Dimension0.709" Dia (18.00mm)
    Height - Seated (Max)0.866" (22.00mm)
    Operating Temperature-25°C ~ 105°C