200USC220MEFC20X25
首页 > 产品展示 > 电容器 > 贴片铝电解电容
200USC220MEFC20X25
200USC220MEFC20X25
型号
200USC220MEFC20X25
品牌
描述
CAP ALUM 220UF 20% 200V SNAP
数据表
200USC220MEFC20X25.pdf
交付服务
200USC220MEFC20X25
内容 *
    200USC220MEFC20X25 规格
    SeriesUSC
    Impedance-
    Tolerance±20%
    Capacitance220 µF
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Lead Spacing0.394" (10.00mm)
    PolarizationPolar
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial, Can - Snap-In
    Voltage - Rated200 V
    Lifetime @ Temp#3000 Hrs @ 85°C
    Size / Dimension0.787" Dia (20.00mm)
    Height - Seated (Max)1.063" (27.00mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C
    Surface Mount Land Size-
    Ripple Current @ Low Frequency1.19 A @ 120 Hz
    Ripple Current @ High Frequency1.785 A @ 10 kHz