200SXC150MEFC22X25
首页 > 产品展示 > 电容器 > 贴片铝电解电容
200SXC150MEFC22X25
200SXC150MEFC22X25
型号
200SXC150MEFC22X25
品牌
描述
CAP ALUM 150UF 20% 200V SNAP
数据表
200SXC150MEFC22X25.pdf
分类
贴片铝电解电容
交付服务
200SXC150MEFC22X25
内容 *
    200SXC150MEFC22X25 规格
    SeriesSXC
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Impedance-
    Tolerance±20%
    Capacitance150 µF
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Lead Spacing0.394" (10.00mm)
    PolarizationPolar
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial, Can - Snap-In
    Voltage - Rated200 V
    Lifetime @ Temp#2000 Hrs @ 105°C
    Size / Dimension0.866" Dia (22.00mm)
    Height - Seated (Max)1.063" (27.00mm)
    Operating Temperature-25°C ~ 105°C
    Surface Mount Land Size-
    Ripple Current @ Low Frequency690 mA @ 120 Hz
    Ripple Current @ High Frequency814.2 mA @ 10 kHz