200BXC220MEFC18X25
首页 > 产品展示 > 电容器 > 贴片铝电解电容
200BXC220MEFC18X25
200BXC220MEFC18X25
型号
200BXC220MEFC18X25
品牌
描述
CAP ALUM 220UF 20% 200V RADIAL
数据表
200BXC220MEFC18X25.pdf
分类
贴片铝电解电容
交付服务
200BXC220MEFC18X25
内容 *
    200BXC220MEFC18X25 规格
    SeriesBXC
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Impedance-
    Tolerance±20%
    Capacitance220 µF
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Lead Spacing0.295" (7.50mm)
    PolarizationPolar
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial, Can
    Voltage - Rated200 V
    Lifetime @ Temp#12000 Hrs @ 105°C
    Size / Dimension0.709" Dia (18.00mm)
    Height - Seated (Max)1.063" (27.00mm)
    Operating Temperature-25°C ~ 105°C
    Surface Mount Land Size-
    Ripple Current @ Low Frequency1.067 A @ 120 Hz
    Ripple Current @ High Frequency2370 mA @ 100 kHz