180VXR560MEFC30X25
首页 > 产品展示 > 电容器 > 贴片铝电解电容
180VXR560MEFC30X25
180VXR560MEFC30X25
型号
180VXR560MEFC30X25
品牌
描述
CAP ALUM 560UF 20% 180V SNAP
数据表
180VXR560MEFC30X25.pdf
分类
贴片铝电解电容
交付服务
180VXR560MEFC30X25
内容 *
    180VXR560MEFC30X25 规格
    SeriesVXR
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Impedance-
    Tolerance±20%
    Capacitance560 µF
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Lead Spacing0.394" (10.00mm)
    PolarizationPolar
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial, Can - Snap-In
    Voltage - Rated180 V
    Lifetime @ Temp#7000 Hrs @ 105°C
    Size / Dimension1.181" Dia (30.00mm)
    Height - Seated (Max)1.063" (27.00mm)
    Operating Temperature-25°C ~ 105°C
    Surface Mount Land Size-
    Ripple Current @ Low Frequency1.5 A @ 120 Hz
    Ripple Current @ High Frequency2.25 A @ 10 kHz